Santiago Bello

Instruktor warsztatów tanecznych

Santiago Bello

Choreograf, rezyser, tancerz. Zdobywca Teatralnej Nagrody Muzycznej 2019 im. Jana Kiepury kategorii Najlepszy Tancerz (pozostałe formy taneczne). Nominowany jako najlepszy choreograf 2019 w Teatralnej Nagrody Muzycznej 2019 im. Jana Kiepury.

Na Wakacjach Artystycznych:

  • Prowadzi zajęcia taneczne

W 2023 roku jedzie z nami na kolonię po raz pierwszy.

Santiago Bello - instruktor warsztatów tanecznych. Kolonia artystyczna dla dzieci i młodzieży - Wakacje Artystyczne

Fot. Kinga Karpati

Od 2012 roku współpracuje z Teatrem Rampa jako jego główny choreograf Sceny Musicalowej. Stworzył  choreografie do musicali „Rapsodia z demonem”, „Kobiety na skraju załamania nerwowego”, „RENT", „Książę czy żebrak”, „Oto Oliwier Twist” oraz spektakli musicalowych „Broadway Street”, „The Best of Andrew Lloyd Webber”, „MusicaLove”.

W 2018 roku w Rampie wyreżyserował musical „Twist and Shout”, a w 2016 r. rock operę „Jesus Christ Superstar”, do których przygotował również pełną choreografię.

Jest autorem choreografii do koncertów „Broadway Exclusive” (w tym jego nowej wersji) oraz do polskiego musicalu „Prześliczna Wiolonczelistka” z muzyką Andrzeja Zielińskiego w Katowicach. We wszystkich tych spektaklach występuje także jako tancerz. Współpracuje z Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku („Upiór w Operze”, „Zemsta Nietoperza”), Operą Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich oraz Auditorio de Tenerife. Tworzył choreografie do programu TVP „Jaka to melodia?”, a ostatnio do tegorocznego koncertu Galowego Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Obecnie współpracuje z TV Puls jako choreograf nowego programu "Gra muzyka".

W opisach turnusów znajdą Państwo informacje kto, kiedy i jakie warsztaty prowadzi: