Michał Głowacki

Instruktor warsztatów teatralnych

Michał Głowacki

Aktor i improwizator. Członek pionierskiego w Polsce teatru impro Ab Ovo z którym zagrał setki improwizowanych spektakli w całym kraju. Prowadzi warsztaty dla przeróżnych grup społecznych i zawodowych.

Uczył IMPRO księgowych, nauczycieli akademickich, managerów, profesjonalnych mówców oraz dzieci. Sam również pobierał nauki od najlepszych improwizatorów z Polski, Francji i Kanady. Poza działalnością stricte aktorską gra muzykę, dubbinguje, piszę teksty.

Na Wakacjach Artystycznych:

  • Prowadzi warsztaty z technik improwizacji teatralnej

Na Wakacjach Artystycznych dla dorosłych:

  • Prowadzi warsztaty z technik improwizacji teatralnej

W 2022 roku jedzie z nami po raz pierwszy. 

Michał Głowacki - instruktor warsztatów teatralnych. Kolonia artystyczna dla dzieci i młodzieży - Wakacje Artystyczne

„W improwizacji interesuje mnie spotkanie z drugim człowiekiem. Szczere bycie tu i teraz wspólnie, razem. Improwizacja jest dziedziną potrafiącą wydobyć człowieczeństwo z człowieka, pomimo różnych deficytów, kompleksów, uprzedzeń i niedociągnięć jakie towarzyszą każdemu z nas.

Improwizacja, według mnie, dowartościowuje porażkę, pozwala zdystansować się do samego siebie i dobrze się przy tym bawić. To jest jej istota, prostota i sztuka zarazem. Od ponad dekady, z przyjemnością oddaję się zgłębianiem różnorodnych form i przejawów szeroko pojętej improwizacji. Drama, krótkie gry, długie formy, spektakle, eksperymenty muzyczne, to moje główne obszary poszukiwań. Tym się zajmuję, na tym się znam i tym chcę się podzielić.”

W opisach turnusów znajdą Państwo informacje kto, kiedy i jakie warsztaty prowadzi: