Jakub Wocial

Instruktor warsztatów wokalnych

Jakub Wocial

 

Wokalista, aktor i producent musicalowy. Kierownik artystyczny sceny muzycznej Teatru Rampa. Laureat nagrody im. Jana Kiepury dla najlepszego artysty musicalowego 2018 roku.

 

Na Wakacjach Artystycznych:

  • Prowadzi zajęcia wokalne (musical)

Jakub jeździ z nami na kolonię od 2019 roku.

Jakub Wocial - instruktor warsztatów wokalnych. Kolonia artystyczna dla dzieci i młodzieży - Wakacje Artystyczne

Fot. Kinga Karpati

Na scenie zadebiutował w wieku osiemnastu lat („Chłopcy z Placu Broni”, „Teatr na Woli”), w roli producenta - już rok później („The Phantom of the Opera. Z życia Upiora” w Palladium Stage - założonym przez niego niezależnym teatrze). 

Wybrany przez samego Romana Polańskiego, zagrał Herberta zarówno w polskiej, jak i niemieckiej premierze „Tańca Wampirów”. W Niemczech występował w musicalach takich, jak „Rebecca”, „Taniec Wampirów”

W Teatrze Rampa zrealizował musicale „RENT”, „Rapsodia z Demonem”, „Jesus Christ Superstar”, w których wystąpił w pierwszoplanowych rolach. Wyprodukował także dla Rampy koncerty  „Broadway Street”, „Musicalove”, „The Best of sir Andrew Lloyd Webber”.

Wystąpił także w „Jerry Springer - The Opera” w reż. Jana Klaty, a sam wyreżyserował „Prześliczną Wiolonczelistkę” - musical oparty na dorobku zespołu Skaldowie. 

Kolejne wyzwania w postaci „Kobiet na skraju załamania nerwowego” w Teatrze Rampa (jako producent) oraz „Nędzników” w Teatrze Muzycznym w Łodzi (rola Jeana Valjeana) zaskutkowały uhonorowaniem Jakuba nagrodą im. Jana Kiepury dla najlepszego artysty musicalowego 2018 roku. 

W opisach turnusów znajdą Państwo informacje kto, kiedy i jakie warsztaty prowadzi: