overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted

Łukasz Rynkowski

Instruktor warsztatów wokalnych

Łukasz Rynkowski

Wokalista, pianista, pedagog. Studiował na Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie dyrygentury. Jest absolwentem kierunku wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. 

Wcześniej ukończył podstawową szkołę muzyczną uzyskując dyplom z fortepianu, akordeonu i klarnetu. Kontynuował naukę w Szkole Muzycznej II stopnia w klasie klarnetu, następnie wokalistyki oraz teorii z dyrygenturą.

Na Wakacjach Artystycznych:

  • Prowadzi zajęcia wokalne

Łukasz jeździ z nami na kolonię od 2020 roku.

Łukasz Rynkowski - instruktor warsztatów wokalnych. Kolonia artystyczna dla dzieci i młodzieży - Wakacje Artystyczne

Współpracował z Warszawską Operą Kameralną, biorąc udział w licznych koncertach kameralnych oraz przedstawieniach operowych. Dla firmy Start International Polska dokonał wielu nagrań do filmów i seriali. Współpracował z Wydawnictwami Szkolnymi i Pedagogicznymi, nagrywając muzykę do podręczników edukacyjnych.

Po ukończeniu studiów wokalnych rozpoczął pracę pedagogiczną w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy jako pedagog śpiewu, następnie objął klasę śpiewu i fortepianu w Ecole Municipale d’Arts na Gwadelupie. Po powrocie do Polski kontynuuje pracę pedagogiczną w stworzonej przez siebie Pracowni Rozwoju Zainteresowań.

Jeszcze w czasie studiów pracował w Telewizji Podróże TV na stanowisku dziennikarza i prezentera telewizyjnego. Współpraca z Waldemarem Malickim zaprowadziła go na Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, w którym wystąpił w 2006 roku.

Od wielu lat aktywnie zajmuje się również uczeniem ludzi jak należy obchodzić się z tak delikatnym, ale też potężnym instrumentem, jakim jest głos. Szerokie wykształcenie muzyczne pozwala mu być również być aranżerem, akompaniatorem i korepetytorem muzycznym.