Łukasz Rynkowski

Instruktor warsztatów wokalnych

Łukasz Rynkowski

Wokalista, pianista, pedagog. Studiował na Akademii Muzycznej w Warszawie w klasie dyrygentury. Jest absolwentem kierunku wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. 

Wcześniej ukończył podstawową szkołę muzyczną uzyskując dyplom z fortepianu, akordeonu i klarnetu. Kontynuował naukę w Szkole Muzycznej II stopnia w klasie klarnetu, następnie wokalistyki oraz teorii z dyrygenturą.

Na Wakacjach Artystycznych:

  • Prowadzi warsztaty wokalne

Na Wakacjach Artystycznych dla dorosłych:

  • Prowadzi warsztaty wokalne

Łukasz jeździ z nami na kolonię od 2020 roku.

Łukasz Rynkowski - instruktor warsztatów wokalnych. Kolonia artystyczna dla dzieci i młodzieży - Wakacje Artystyczne

Współpracował z Warszawską Operą Kameralną, biorąc udział w licznych koncertach kameralnych oraz przedstawieniach operowych. Dla firmy Start International Polska dokonał wielu nagrań do filmów i seriali. Współpracował z Wydawnictwami Szkolnymi i Pedagogicznymi, nagrywając muzykę do podręczników edukacyjnych.

Po ukończeniu studiów wokalnych rozpoczął pracę pedagogiczną w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy jako pedagog śpiewu, następnie objął klasę śpiewu i fortepianu w Ecole Municipale d’Arts na Gwadelupie. Po powrocie do Polski kontynuuje pracę pedagogiczną w stworzonej przez siebie Pracowni Rozwoju Zainteresowań.

Jeszcze w czasie studiów pracował w Telewizji Podróże TV na stanowisku dziennikarza i prezentera telewizyjnego. Współpraca z Waldemarem Malickim zaprowadziła go na Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu, w którym wystąpił w 2006 roku.

Od wielu lat aktywnie zajmuje się również uczeniem ludzi jak należy obchodzić się z tak delikatnym, ale też potężnym instrumentem, jakim jest głos. Szerokie wykształcenie muzyczne pozwala mu być również być aranżerem, akompaniatorem i korepetytorem muzycznym.

W opisach turnusów znajdą Państwo informacje kto, kiedy i jakie warsztaty prowadzi: