overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted overlay dotted

Magdalena Wójcik-Gugulska

Instruktor warsztatów wokalnych

Magdalena
Wójcik-Gugulska

wokalistka i trener wokalny, specjalizująca się w szkoleniu dzieci i młodzieży. W sztuce wokalnej preferuje mięsiste harmonie, choć występy solo nie są jej obce. Na polu instrumentalnym od niedawna spełnia marzenie z dzieciństwa i skrzypce zamieniła na harfę. Praktykuje taniec irlandzki.

Na Wakacjach Artystycznych:

  • Prowadzi zajęcia wokalne

W 2020 roku jedzie z nami na kolonię po raz pierwszy.

Magdalena Wójcik-Gugulska - instruktor warsztatów wokalnych. Kolonia artystyczna dla dzieci i młodzieży - Wakacje Artystyczne

Solistka Opole Gospel Choir, z którym uczestniczyła w wielu polskich i międzynarodowych festiwalach muzyki gospel. Laureatka m. in. Nagrody Dziennikarzy Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki „Opole 2006”, Międzynarodowego Festiwalu „Gospel Camp Meeting”, „European Gospel Award – Berlin 2005”. Podwójna laureatką Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu. 

W latach 2004 – 2008 pracowała we Wrocławskim Teatrze Współczesnym grając w spektaklu AMERYKAŃSKI BLUES (utwory Billie Holiday, aranżacje Stanisław Fiałkowski, opracowanie wokalne Jacek Mełnicki).

W 2015 roku założyła Opole Youth Choir, chór dziecięco-młodzieżowy, który obecnie liczy 40 osób. W przeciągu 4 lat udało im się odnieść wiele sukcesów, a największy jak do tej pory przyszedł w sierpniu 2019 roku, kiedy to chór zdobył Srebrny Dyplom na 4th European Choir Games and Grand Prix w Goteborgu w Szwecji, konkurując z chórami z całego świata.

Magda jest organizatorką wielu przedsięwzięć artystycznych i wielka pasjonatka kultury irlandzkiej, dlatego też napisała libretto do spektaklu muzycznego "Emeraldia", jedynego w Polsce spektaklu o tematyce irlandzkiej, w którym występują dzieci i młodzież. Wraz za zaprzyjaźnionymi talentami Opolszczyzny zrealizowała musical w czerwcu 2019 roku na deskach Filharmonii Opolskiej.

www.emeraldia.pl

Prócz trenowania wokalnie talentów i realizowania koncertów, Magda prężnie działa też online. Prowadzi bloga, nagrywa podcasty i ćwiczenia wokalne na yt, a wszystko po to, aby umożliwić młodym ludziom jak najlepszy rozwój i pomóc im w odnalezieniu własnej drogi, której sama długo szukała.

Prywatnie uwielbia spędzać czas z mężem i dwoma psami, Molly i Nessie. Totalnie zakręcona na punkcie podróży, zwłaszcza tych na Północ Europy – potrafi całymi dniami podziwiać zdjęcia dzikiej natury. Dzikie i szalone są też jej pomysły. Co zacznie – zawsze skończy, choć droga do realizacji tych celów prowadzi ją zawsze dookoła, po wertepach.