Dorosłe Wakacje Artystyczne

Informacje o warsztatach

Krótka charakterystyka warsztatów dla dorosłych*

 

* Szczegółowe informacje o organizacji i programie „Wakacjach Artystycznych dla dorosłych” znajdą Państwo TUTAJ

Warsztaty teatralne:

Warsztaty aktorskie to nowa perspektywa  pracy  nad własnym  ciałem, głosem oraz artykulacją.  To przestrzeń oswojenia się z siłą naszej  wyobraźni i potęgą emocji. To wreszcie rzetelna konstrukcja; projekt jakim może być opowiadanie ,historia , etiuda,  dialog czy wreszcie spektakl.  Stawiamy na dobrą zabawę bo to ona gwarantuje spontaniczność , autentyczność i rozwija kreatywność.


Warsztaty z technik imporiwzacji teatralnej:

Na zajęciach uczestnicy poznają warsztatowe ćwiczenia przeznaczone dla adeptów improwizacji teatralnej, oraz szereg ćwiczeń ogólnorozwojowych, opartych zarówno na wysiłku umysłowym, jak i aktywności fizycznej. Poprzez gry impro, które z reguły nacechowane są komediowością, i niezobowiązującą atmosferą zabawy, uczestnik nauczy się praktycznych mechanizmów przydatnych również w życiu codziennym. Impro to sztuka dystansu, intelektualna rozrywka na wysokich obrotach dla ludzi którzy chcą z otwartą głową naoliwić swoje umiejętności miękkie.


Warsztaty taneczne:

Podczas zajęć tanecznych będziemy odkrywać możliwości własnego ciała, otworzymy się na nowe rytmy, poeksperymentujemy z różnymi stylami tańca. Wystarczy odrobina chęci na ruch i pracę ciałem. Zajęcia będą dostosowane do możliwości, potrzeb i Waszego temperamentu.

High heels dance by night! - brzmi kusząco? Dodatkowe zajęcia wieczorne dla Pań - drogie Panie, zabierzcie ze sobą wygodne buty na obcasie! Będzie gorąco podczas wieczornego kursu tańca!


Warsztaty wokalne:

Poznasz budowę i zasady funkcjonowania układu oddechowego, dowiesz się skąd bierze się głos, zbadamy jego możliwości, poznamy jego słabe i mocne strony. Dowiesz się również, jak głos wpływa na oddech, oraz czy można nad tym procesem sprawować kontrolę.

W śpiewie, poszerzysz (lub zdobędziesz) wiedzę z zakresu poprawnej i higienicznej emisji głosu, sprawdzisz swoje umiejętności wystąpień publicznych (tych mówionych i śpiewanych), spróbujemy stworzyć wspólne harmonię (jeśli wiesz, co to za słowo, to skorzystamy z Twoich umiejętności, a jeśli jest ono dla Ciebie nowe, to dowiesz się, jak wielki talent w Tobie drzemie). Dla chętnych będą zajęcia z podstaw teorii muzyki - może ktoś z Was będzie chciał zacząć nową, życiową przygodę?

A ponad wszystko, będziesz się dobrze bawić wśród ludzi, którzy mają podobną pasję do Twojej i razem będziemy pozbywali się tremy zastępując ją nieskrępowaną radością wspólnego śpiewania.

Za nami warsztaty dla dorosłych:

* Jeżeli masz ukończone rocznikowo 18-19 lat, wciąż możesz pojechać na nasze flagowe 14 dniowe Wakacje Artystyczne. Musisz jednak uzyskać zgodę organizatora i zaakceptować regulamin kolonii.