Dorosłe Wakacje Artystyczne 2024

Warsztaty artystyczne
dla dorosłych

śpiew, taniec, teatr - 7 dni w tatrach

Informacje ogólne o Dorosłych Wakacjach Artystycznych

W programie tegorocznych warsztatów: 

śpiew, teatr, taniec, improwizacja teatralna.

Dorosłe Wakacje Artystyczne trwają 7 dni i odbywają się w Tatrach, w miejscowości Ząb koło Zakopanego.

Dorosłe Wakacje Artystyczne - co to takiego?

„Wakacje Artystyczne dla dorosłych” to pomysł na kreatywny urlop i aktywny wypoczynek dla tych, którzy pragną w przyjaznych i twórczych warunkach odkrywać lub odkurzać swoje pasje, pogłębiać wiedzę i umiejętności artystyczne, mają potrzebę uwolnienia swojej ekspresji, czują radość z odkrywania nowych artystycznych przestrzeni, kochają teatr, taniec, śpiew i inne dziedziny sztuki.

Warsztaty przeznaczone są nie tylko dla osób zajmujących się sztuką lub edukacją poprzez sztukę, ale również dla tych, którzy po prostu chcą wyjątkowo i twórczo spędzić czas. Uczestnicy warsztatów będą podzieleni na grupy na podstawie doświadczenia, temperamentu, charakteru, energii i chęci, a nasi wykładowcy dopasują aktywności warsztatowe do poziomu grupy. Wiek nie ma znaczenia (musisz tylko mieć skończone 18 lat).

Planujemy utworzyć grupę dla osób, które nie mają doświadczenia artystycznego lub nie są przekonane, co do własnych artystycznych zdolności.  

 

Jeżeli nie jesteś pewien, czy jest to wyjazd dla Ciebie - czytaj dalej. Poniżej opisujemy niektóre obawy i wyjaśniamy wątpliwości.

Dla kogo:

 • Wiek uczestników: 18-99 lat. Pracujemy podzieleni na grupy na podstawie doświadczenia, temperamentu, charakteru, energii i chęci, a nie według wieku. 

Gdzie:

 • W Tatrach, w Zębie koło Zakopanego - pensjonat DW Jarosze
  34-521 Ząb, ul. Jarosze 12

Mamy przestrzeń do zajęć (w tym salę z lustrami), instrument klawiszowy, nagłośnienie, mikrofony, ale przede wszystkim mamy wyjątkowych instruktorów! Mamy też  piękną, spokojną okolicę z widokiem na Tatry oraz las tuż za domem.

Kiedy:

Turnusy trwają 7 dni, szczegóły podane są niżej.

Jakie warsztaty:

 • Wokalne, taneczne, teatralne lub improwizacja teatralna.

koszt uczestnictwa:

 • 2090 zł brutto. Opłaty i rabaty 
  Wystawiamy faktury VAT i zaświadczenia o uczestnictwie w warsztatach.

Wybrane zdjęcia z poprzednich warsztatów:

TEGOROCZNE TURNUSY

Turnus I

7 dni

Warsztaty wokalneImprowizacja teatralnaWarsztaty taneczne

 • Termin: 14 - 20 lipca 2024 r.
 • Warsztaty: wokalne, taneczne, improwizacja teatralna.
 • Miejsce: Ząb k. Zakopanego.
 • Wiek uczestników: 18-99 lat.
 • Koszt uczestnictwa: 2090 zł
  Zobacz: opłaty i rabaty

Turnus II

7 dni

Warsztaty wokalneWarsztaty teatralneWarsztaty taneczne

 • Termin: 4 - 10 sierpnia 2024 r.
 • Warsztaty: wokalne, teatralne, taneczne.
 • Miejsce: Ząb k. Zakopanego.
 • Wiek uczestników: 18-99 lat.
 • Koszt uczestnictwa: 2090 zł
  Zobacz: opłaty i rabaty

Czy ten wyjazd i te warsztaty są dla mnie?

Jeżeli jesteś nauczycielem, instruktorem, animatorem czasu wolnego, wychowawcą kolonijnym lub po prostu pracujesz z dziećmi, a także jeżeli amatorsko zajmujesz się teatrem, śpiewem, tańcem:

 • Będziesz rozwijać swoje umiejętności artystyczne z zakresu sztuki teatralnej, tańca, śpiewu, używania swojego głosu, świadomości ciała i mowy ciała, a także autoprezentacji, poprzez wykorzystanie różnych technik teatralnych. 
 • Będziesz mogła/mógł poszerzyć umiejętności w pracy z dziećmi i młodzieżą, znaleźć nowe pomysły na prowadzenie ciekawych zajęć artystycznych, nauczyć się wplatania sztuk artystycznych w proces edukacji dzieci i młodzieży.
 • Teraz to Ty wcielisz się w osobę, z którą pracuje instruktor. Na własnej skórze odczujesz pewne nowe techniki i ćwiczenia, którymi będziesz mogła/mógł podzielić się z wychowankami. 

Jeżeli jesteś rodzicem, babcią, dziadkiem, studentem lub po prostu na co dzień ciężko pracujesz, masz niewielkie (lub żadne) doświadczenie artystyczne, ale chciał(a)byś nabrać pewności siebie, rozbudzić kreatywność w myśleniu, aktywnie spędzić urlop wśród pogodnych ludzi:

 • Będziesz mogła/mógł uwolnić swojego (schowanego gdzieś pod powierzchnią obowiązków, trosk, odpowiedzialności) artystycznego dzieciaka w bezpiecznej, pełnej zaufania i radości atmosferze. Praca nad ciałem, głosem, oddechem, kreatywnością będzie wspaniałą odskocznią od codzienności. 
 • Będziesz ćwiczyć umiejętności, które przydają się również na co dzień np. w pracy, w tworzeniu relacji z innymi, w budowaniu pewności siebie etc.

Kilka słów od organizatora:

Czy trzeba mieć doświadczenie artystyczne?

Można mieć, ale nie trzeba.

Dorosłe Wakacje Artystyczne, jest to wyjazd edukacyjno-rekreacyjny dla osób, które:

 • chcą rozwijać własne zdolności artystyczne z zakresu sztuki teatralnej, tańca, śpiewu, używania swojego głosu, świadomości ciała, mowy ciała i autoprezentacji,
 • chcą poszerzyć warsztat pracy z dziećmi i młodzieżą, znaleźć nowe pomysły na prowadzenie ciekawych zajęć, wplatać sztuki artystyczne w proces edukacji dzieci cudzych lub własnych :-) 
 • od zawsze lubiły śpiewać, tańczyć, marzyły o scenie, ale nigdy nie było na to czasu, bo obowiązki, bo dzieci, bo ważniejsze sprawy,
 • poszukują czegoś nowego - nowej pasji, nowego sensu, nowych ciekawych znajomości,
 • chcą nabrać pewności siebie, trochę się “powygłupiać”,  rozbudzić kreatywność w myśleniu,
 • chcą po prostu spotkać się w gronie dorosłych w fajnej, twórczej atmosferze, pełnej radości, uśmiechu, spontaniczności. 

Niezbędne są chęci. Chęci do zdobywania nowych umiejętności, do poznawania nowych ludzi, do zabawy. Chęci są najważniejsze! Przewidujemy również pracę indywidualną dla osób, które będą miały taką potrzebę.  Podczas warsztatów artystycznych każdy, niezależnie od wieku, kondycji, doświadczenia, znajdzie dla siebie przestrzeń do działania i rozwoju. 


Jakie warsztaty artystyczne będą podczas wyjazdu?

Zapewniamy min. 5 godzin warsztatów wokalnych, tanecznych, teatralnych lub impro dziennie, podzielonych na bloki, z których każdy prowadzi inny instruktor. Jeśli jednak Wasze chęci i apetyt będą większe, przewidujemy: zajęcia dodatkowe, „korki”, spotkania indywidualne, tajne nocne zgrupowania, a nawet, jeśli komuś starczy sił, poranne wspólne bieganie przed wspólną poranną rozgrzewką/gimnastyką. Gimnastyka zalecana, choć nieobowiązkowa ;-)

 

Przeczytaj więcej o warsztatach

 

Kto poprowadzi warsztaty artystyczne i pozostałe zajęcia?

instruktorzy warsztatów dla dorosłych:

Organizatorzy i pozostała kadra:


Organizacja grup, harmonogram dnia.

Uczestnicy będą podzieleni na trzy grupy po +/-10 osób, a bloki warsztatowe będą odbywać się rotacyjnie. Nasi doświadczeni instruktorzy dobiorą odpowiednie metody w zależności od umiejętności i temperamentu grupy. Wiek uczestników nie ma tu żadnego znaczenia.

 

Ramowy plan dnia: 

8:15 - Dzień zaczynamy od porannej rozgrzewki przy muzyce. Nie jest obowiązkowa, ale bardzo wskazana.
Dla chętnych wcześniej wspólne bieganie lub spacer w pobliskim lesie pośród zapachu mchów, paproci, drzew i unoszącej się porannej mgły :-)

8:30 - Śniadanie

9:00 - Warsztaty artystyczne - praca w grupach. Tematyczne bloki warsztatowe: przechodzimy od jednego instruktora do kolejnego, wymieniając się całymi grupami.

14:00 - Obiad

14:30 - Popołudnie to czas wolny lub zorganizowany w nieco mniej formalny sposób.  Będzie to również czas na wspólną integrację wszystkich uczestników wyjazdu, wyjście do sklepu, poobiednią drzemkę lub… dalszą wspólną pracę albo zajęcia indywidualne!

19:00 - Kolacja

19:30 - Wieczór, to czas na wspólne zajęcia lub wspólne spędzanie czasu w inny sposób. Mini-koncerty, wieczorek jazzowy, wyjście do karczmy góralskiej (z góralską muzyką na żywo), może grill lub ognisko, zajęcia dodatkowe (np. „high heels” dla Pań), etc.

22:00  - ...Cisza nocna? Może niekoniecznie taka idealna, jednak staramy się wysypiać, ponieważ przed nami kolejny intensywny dzień.

Dzień przyjazdu (niedziela) - planujemy wieczorne zajęcia zapoznawcze i integracyjne. W miarę możliwości proponujemy przyjazd w godzinach poobiednich.

Dzień wyjazdu (sobota) - planujemy wycieczkę w góry, jeżeli nie przeszkodzą warunki pogodowe. W miarę możliwości proponujemy zaplanowanie wyjazdu w godzinach popołudniowych.

Jakieś inne atrakcje podczas wyjazdu?

Przede wszystkim Spotkanie Jazzowe Pana Bogdana, czyli wspólne słuchanie dobrej muzyki z płyt winylowych! Być może też zaplanujemy wycieczkę w góry, jeżeli pogoda i czas pozwoli.
 

ATRAKCJE W POBLIŻU: Karczma góralska z muzyką regionalną (będziemy czasem wychodzić wieczorami), pizzeria, klimatyczny kościółek góralski w Zębie. Gubałówka - 6km (godzina piechotą, ale można podjechać samochodem bliżej). Z Gubałówki najkrócej kolejką do Zakopanego. Sanktuarium na Bachledówce - 6km. Blisko jest również do Term Chochołowskich. Najbliższe dobrze zaopatrzone sklepy - ok. 2km.

Kto chce, może wziąć rower, aczkolwiek uprzedzamy, że płasko nie jest :-) W nieco większej odległości są przepiękne i niezbyt górzyste malownicze trasy rowerowe, np. trasa Czarny Dunajec-Trzciana (Słowacja) lub trasa dookoła Jeziora Czorsztyńskiego, jednak do miejsca startu trzeba dowieźć rowery samochodami.


Pytania, które zadajecie najczęściej:

Czy muszę mieć jakieś doświadczenie artystyczne?

Nie. Na to pytanie odpowiedzieliśmy już szeroko powyżej!

–––

W jakim wieku będą uczestnicy?

To się okaże, gdy zamkniemy zapisy. Nasze warsztaty naprawdę będą dla ludzi w każdym wieku, zarówno tych, którzy dopiero wchodzą w etap dorosłości, jak również dla tych, którzy dopiero wchodzą w etap drugiej lub trzeciej młodości :-) Poprzednio mieliśmy uczestników od 19 do 60 roku życia.

Rok urodzenia nie ma tu żadnego znaczenia - wszyscy czerpiemy od siebie nawzajem. Postaramy się, aby nikt nie czuł się wyobcowany z powodu zbyt młodego lub zbyt dojrzałego (w swoim mniemaniu) wieku. Wiek nie będzie podstawą podziału na grupy, jednak w razie obaw samych uczestników weźmiemy tę kwestię również pod uwagę.

–––

Czy udział we wszystkich zajęciach jest obowiązkowy?

Jesteśmy dorośli, dlatego udział w warsztatach nie jest obowiązkowy, jeżeli ktoś nie będzie chciał np. tańczyć lub śpiewać - nie ma problemu. Będziemy jednak wszystkich zachęcać, żeby przynajmniej spróbowali.

–––

Jak wygląda zakwaterowanie i podział na pokoje? 

Dom Wypoczynkowy „Jarosze” w Zębie to nowy ośrodek wypoczynkowy. Dysponuje pokojami 2, 3 i 4 osobowymi z pełnym węzłem sanitarnym.

Możesz przyjechać sam(a) i wtedy najprawdopodobniej będziesz mieszkać z kimś, kto również przyjedzie sam. Możesz przyjechać z koleżanką/kolegą lub grupą znajomych i poprosić o wspólny pokój. Zostaniesz wtedy zakwaterowany(a) w pokoju 2, 3 lub 4 osobowym. Możesz przyjechać z partnerem/partnerką i wtedy zapewne dostaniecie osobny pokój dwuosobowy :-) O podziale na pokoje będzie ostatecznie decydował organizator - nie prowadzimy rezerwacji na wybrane pokoje. W miarę możliwości postaramy się jednak uwzględniać prośby uczestników.

Kwestia internetu: Na razie nie mamy lekko, w tym miejscu Zębu zasięg jest słaby, a kabel jeszcze nie dochodzi. Internet jest, ale czasem trzeba go poszukać na wyższym piętrze lub przed ośrodkiem.

–––

Ile osób będzie na warsztatach? Ile osób będzie w grupie? 

Na każdym turnusie mamy ok 30. miejsc. To zależy m.in. od możliwości rozsądnego przypisania uczestników do pokoi w naszym ośrodku wypoczynkowym, czyli np. od tego ile się zgłosi par, ile pań i panów, w jakim wieku będą nasi goście etc. Podzielimy uczestników na trzy grupy w zależności od doświadczenia, temperamentu i oczekiwań, lub według innego klucza, który wspólnie ustalimy na początku warsztatów. 

–––

Moje dziecko jedzie w tym samym czasie na Wakacje Artystyczne. Czy będziemy razem spędzać czas?

Na pewno nie. Choć nasze ośrodki wypoczynkowe dzieli tylko ok. 800 m, to jednak są to dwie zupełnie odrębne imprezy. Dzieci są przez ten czas pod doskonałą opieką, są zresztą bardzo zajęte własną pracą warsztatową. Pozwólmy dzieciom odpocząć od rodziców, a rodzicom od dzieci! :-)

–––

Czy organizujecie dojazd?

W przypadku „Wakacji Artystycznych dla dorosłych” nie planujemy dojazdu zorganizowanego, ale jeżeli uczestnicy będą pochodzić z tych samych rejonów, być może będziemy mogli pomóc w koordynacji przejazdu kontaktując Państwa wzajemnie lub przekazując informację o proponowanych środkach transportu (miejscach, godzinach, etapach podróży). 

Osobom podróżującym autobusem lub pociągiem pomożemy zaplanować dojazd z Poronina lub Zakopanego do ośrodka w Zębie.

Pod ośrodkiem wypoczynkowym jest dostępny parking dla samochodów osobowych.

–––

Dlaczego trzeba podpisać dokument „oświadczenia i zgody”?

Na warsztatach robimy sobie zdjęcia i nagrywamy filmy. Staramy się jednak, by wszystko było ze smakiem, taktem i wyczuciem. Zdjęcia z naszych warsztatów można obejrzeć TUTAJ. Wybrane zdjęcia mogą się też pojawić na naszej stronie internetowej.

Zajmujemy się dziedzinami sztuki, które ze swojej natury wiążą się ze sceną, m.in. dlatego utrwalamy naszą pracę i zabawę. Musimy jednak na to mieć zgodę wszystkich uczestników biorących udział w warsztatach.


Jak się zapisać?

Najpierw prosimy o zapoznanie się z regulaminem uczestnictwa. Następnie prosimy o przejście na stronę Zapisy, wybór odpowiedniego turnusu i przejście do właściwego formularza zgłoszeniowego.

Po wypełnieniu formularza zgłoszeniowego otrzymają Państwo wiadomość email z dalszymi informacjami. W razie problemów z procedurą zgłoszenia lub w razie wszelkich pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji pod telefonami dostępnymi na stronie Kontakt.

Kilka słów od nas:

Idea warsztatów artystycznych dla dorosłych kiełkowała w nas od dawna. Postaramy się, aby wszyscy czuli się u nas swobodnie i wyjechali bogatsi o wiedzę i wartościowe doświadczenia z postanowieniem powrotu za rok! 

Nasze atuty:

 • wykwalifikowani wykładowcy, którzy na co dzień pracują w zawodzie (aktorzy, tancerze, trenerzy wokalni), a także kształcą dzieci i dorosłych
 • praca w małych grupach
 • zajęcia indywidualne
 • zajęcia dopasowane pod konkretne grupy zaawansowania
 • fantastyczna atmosfera
 • poza warsztatami zapewniamy góralską gościnność i inne atrakcje
 • od 15 lat organizujemy aktywny wypoczynek dla dzieci i młodzieży